Najnowsze komentarze
JunakDriver do: LwG nie dla wszystkich ?
A do mnie podczas pierwszej jazdy ...
Jurajski_Zbych do: LwG nie dla wszystkich ? cd.
Patrząc po sobie - bo zjeżdzam do ...
A co powiecie na temat pozdrowieni...
symonostra@wp.pl do: LwG nie dla wszystkich ?
Sybilla, stąd Sy. Michalda, stąd '...
syminostra@wp.pl do: LwG nie dla wszystkich ?
LWG, to LWG. Tu, nie może mieć mie...
Więcej komentarzy
Moje linki
<brak wpisów>

21.03.2013 00:12

Kolejna śmierć, kolejne widowisko.

Knurów, godzina 15, wypadek, ginie jeden z nas.

http://miastoknurow.pl/8861,wypadek-na-skrzyzowani u-szpitalnej-i-kosmonautow-zginal-motocyklista-zdjecia,czytaj,art ykul.html

Pierwsza myśl jaką pamiętam gdy o tym usłyszałem, "pewnie poniosła go wyobraźnia, początek wiosny, pierwsze cieplejsze dni, wyciągną swoją maszynę z garażu, odkręcił za bardzo manetkę, i koniec". Potem przemknęła mi myśl, "syf na drodze pozostały po zimie i nie szczęście gotowe, a może ktoś wymusił mu pierwszeństwo a on sam nie zawinił ?".

Kuzyn posłał mi link, wchodzę i co rzuca mi się pierwsze w oczy ?

Nie roztrzaskany motocykl, nie ratownicy, tylko tłum w tle. Wszyscy wiemy że ludzie to z natury w większym lub mniejszym stopniu świnie, że łakniemy widowiska, a niektórych nic tak nie cieszy jak cudze nie szczęście, do tego chora potrzeba zaspokajania wrodzonej ciekawości. Aż dziw że nikt jeszcze nie wpadł na pomysł żeby jakiegoś VANa przerobić na mobilny bar, zamontować radio CB, a na pace wozić keg z piwem w celu umilenia chwili takim ludziom, którzy chyba czerpią chorą przyjemność z cudzego nie szczęścia.

Ciekaw jednak jestem ilu teraz z nich żałuje swojej ciekawości, widoku martwego człowieka, krwi. Ilu żałuje że poszli pooglądać, i teraz nie potrafią zasnąć bo, zobaczyli więcej niż by chcieli. Ilu z nich zastanawia się nad tym co muszą przechodzić teraz najbliżsi chłopaka, który prawdo podobnie zginą przez swoją brawurę.

Po przeczytaniu artykuł zastanawiam się, ile razy ja przegiąłem pałę, ile razy tylko ślepy los, i niesamowita doza szczęścia pozwoliła wyjść mi z niejednej opresji.

Chyba każdy z nas, raz na jakiś czas, powinien zrobić rachunek sumienia. Ile razy nagiął swoje szczęście do granic możliwości uchodząc cało z opresji, która mogła się skończyć dla niego tak, jak skończyła się dla kolegi z Knurowa.

Nikt z nas niechce skończyć jako widowisko dla tłumu chcącego zobaczyć jak najwięcej !

Komentarze : 3
2013-03-26 11:05:14 morham

Normalnie Kolumb z Ciebie. Ponownie odkryłeś Amerykę :D

Odkąd jako gatunek istniejemy interesował nas rozlew krwi w tej czy innej formie - od walk gladiatorów po wypadki :)

Tak było, jest i będzie.

2013-03-21 22:25:32 dominiks1980

@sux : a gdzie ja się żale nad jego losem ? Żale się że takie sytuacje są widowiskiem dla tłumu. Trzeba było przeczytać drugi raz, skoro nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Czy ja go w którejś części tekstu bronie, czy tłumacz jaki to on biedny? Niestety świat tak jest skonstruowany, że trzeba płacić za swoją głupotę.

2013-03-21 20:13:54 sux

selekcja naturalna i tyle a ty żalisz się nad losem biednego "jednego z naszych". tymczasem okazuje się coś innego:
opis tego co wydarzyło się w śląskim Knurowie pozwala przypuszczać, że do wypadku przyczynił się, przynajmniej po części, (jeśli nie w głównej mierze) sam poszkodowany. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że internauci szybko wyłuskali profil zabitego Darka na jednym z portali społecznościowych, gdzie chłopak dzielił się ze światem przemyśleniami na temat motocyklowej pasji. Zaledwie 2 tygodnie temu na profilu przybyła fotka z wymiany akumulatora w R1 z niepodlegającym dyskusji oświadczeniem wyłożonym drukowanymi literami, że teraz "można zap*******ć". Zresztą cała dyskusja pod postem przebiegała w taki sposób, że słowo "zap*******ć" dyskutanci zdołali odmienić przez wszystkie czasy i przypadki. Tuż przed wypadkiem pojawiły się wpisy że już "czas zap*******ć". No fakt, śnieg stopniał i można zap*******ć, choć zap******nie szybko zakończyło się na Volvo, które wyjechało z drogi podporządkowanej. Całe szczęście, że Darek załapał się na stare przepisy z kategoriami prawa jazdy, dzięki czemu (zakładając, że uprawnienia posiadał) mógł rozbić swoją R1 o rzeczone Volvo w pełni legalnie...

zapożyczone z : http://www.scigacz.pl/Mozna,zap******ac,Oczywiscie,ze,tak,20507.html

i tyle w temacie

  • Dodaj komentarz