Najnowsze komentarze
JunakDriver do: LwG nie dla wszystkich ?
A do mnie podczas pierwszej jazdy ...
Jurajski_Zbych do: LwG nie dla wszystkich ? cd.
Patrząc po sobie - bo zjeżdzam do ...
A co powiecie na temat pozdrowieni...
symonostra@wp.pl do: LwG nie dla wszystkich ?
Sybilla, stąd Sy. Michalda, stąd '...
syminostra@wp.pl do: LwG nie dla wszystkich ?
LWG, to LWG. Tu, nie może mieć mie...
Więcej komentarzy
Moje linki
<brak wpisów>

24.07.2012 12:02

LwG nie dla wszystkich ? cd.

 Podczas ostatniej wyprawy na Kozubnik spotkałem się z czymś dla mnie nowym, lub po prostu nie zwracałem na to wcześniej uwagi. A może większa ilość motocykli wzbudza entuzjazm, zamiast zaogniać niechęć do nas motocyklistów? Mianowicie chodzi mi o pozdrowienia ze strony kierowców samochodów. Jechaliśmy łącznie na 4 motocykle, i co jakiś czas migano mam światłami. Ja jako prowadzący, "zeschizowany" że za zakrętem stoi policja z suszarką, zwalniałem lub ewentualnie nie dawałem się ponosić wyobraźni poprzez nadmierne odkręcanie manetki. Po każdym takim mignięciu okazywało się że żadnej policji nie ma! Na postoju jeden z kolegów pyta się zdziwiony, czy to ja trąbiłem w trasie. Minute czy dwie później słyszymy klakson, gdy wszyscy się odwrócili okazało się że macha nam kierowca puszki, uśmiechnięty od ucha do ucha. Ciekawe że jeden motocykl wzbudza irytację i nerwowość wśród większości kierowców samochodów nie jeżdżących również na motocyklu, ale pojawienie się już większej ilości powoduje ogólny entuzjazm. Zauważyłem 3 sposoby na pozdrawianie nas przez puszkarzy:

- machanie

- światła + machanie

- klakson + machanie

Ładnie pięknie, "szacun" dla puszkarzy, z tym że jest niewielkie ale.

Przez odbicia na przedniej szybie samochodu z reguły nie widać że kierowca nam macha, a z całego pozdrowienia zostaje zauważone tylko mignięcie światłami lub klakson, a to już ma inne znaczenie niż życzył  sobie autor pozdrowienia. Kończy się na  niepotrzebnych nerwach :)

Mimo to mam nadzieje że takich pozdrowień uda mi się coraz więcej zauważyć :)

Komentarze : 7
2015-07-16 08:32:37 Jurajski_Zbych

Patrząc po sobie - bo zjeżdzam do prawej i macham w lusterku do motocyklistów (często mi odmachują) jak jadę samochodem - to motocyklujący w puszkach. I tak to należy tłumaczyć. Ja też zauważyłem takie konotacje, że np jak kierowca ma żółtą naklejkę "Patrz w lusterka...." to jakoś odbija do prawej jak widzi motocyklistę "czającego się" przy osi jezdni...
No i należy wierzyć w to co napisał Piotr84 - w miarę jak Polska coraz bardziej staje się europejskim krajem z pozycji jakieś demoluda wschodniego to powoli "dobre obyczaje zastępują te złe..."

2015-07-16 08:20:26 Mmmiinnaa

A co powiecie na temat pozdrowienia lwg motocykliste przez osobe jadaca autem?

2012-07-25 20:42:17 n.

Nie ludzcie sie ze puszkarze stali sie dla nas mili . Te kilka przypadkow to zapewne motocyklisci w autach. Sam jak jade samochodem mimo naklejki ,,motocykle..." pozdrawiam innych.
LwG

2012-07-25 14:33:51 Piotr84

jak by nie patrzeć kultura na drodze się poprawia na mnie jak wściekły trąbił kierowca puszki w korku okazało się że tylko chciał powiedzieć że zaraz zgubie tablice ta dyndała na jednej śrubce:P uratował mi trochę kaski:) powoli dobre obyczaje zastępują te złe

2012-07-25 00:37:57 dominiks1980

bec => przypadkiem usunąłem twój komentarz, jak tu zajrzysz to wpisz jeszcze raz :)

2012-07-24 15:22:19 sniadanie

Wydaje mi się, że wszystko zależy od człowieka, jego kondycji psychofizycznej danego dnia, bo przecież ten sam, który Cię światłami pozdrowił w środę, w czwartek pokaże Ci środkowy palec, bo biometr mu nie siądzie. Ale myślę podobnie - takie samochodziarskie pozdrowienia i fajnie i troszkę mniej fajne.

2012-07-24 13:32:02 Deamiens

A wiesz, że też się z tym kilkukrotnie spotkałem. I jeśli mam być szczery, wolałbym aby kierowcy puszek mnie tak nie pozdrawiali... Prowadzę sobie małą kolumnę znaną trasą, więc ciut powyżej dozwolonej, a z przeciwka ktoś mi długimi mruga - no to normalna reakcja, odpuścić gaz i jechać tą dozwoloną+10...20. A po kilku km okazuje się, że żadnego zagrożenia nie ma i pewnie nie było.

Mogliby przecież dać np. lewy-prawy-lewy kierunek, zawsze to mniej stresu :)

  • Dodaj komentarz